Mi a kerek popsi titka? Guggolás, guggolás, guggolás!
Hatékonyabb bármilyen menő Instagramos gyakorlatnál! Mutatunk nektek 5 verziót, hogy biztosan megtaláld a neked valót!
1. Guggolás saját testsúllyal
Alapgyakorlat, ha kezdő szinten vagy, akkor is végre tudod hajtani. Haladó szinten az edzés végére, egy kemény lábedzés után is be tudod illeszteni, vérpumpáló, vérbőséget okozó jelleggel.
A széles terpeszállásban végzett guggolás a combközelítő izmokat is megedzi, míg a vállszéles terpeszben végzett végrehajtás a combfeszítő középső részére hat intenzívebben.
2. Guggolás rúddal
Itt már szükség van némi edzettséghez. Fejleszti az egyensúlyérzéket, és a másodlagos mozgatóizmok, valamint a stabilizáló izmok is kiemelkedőbb szerepet kapnak. Ha a bokaízületed merevnek bizonyul, akkor használj sarokemelőt, vagy állj kisebb tárcsára a sarkaiddal.
3. Guggolás keretben
A szabad súlyos guggoláshoz képest itt az egyensúlyi helyzetre nem kell figyelned, vagyis jobban tudsz a popsira koncentrálni. Olyan helyzetekben is tudod végezni, amit a szabad súlyos végrehajtással nem, pl. a lábakat jóval előrébb helyezed a törzsednél.
4. Mély guggolás
Sumó guggolás néven is ismert. A gyakorlathoz két padra, vagy emelvényre állsz fel. A terhelést a kezedben fogott súly adja, ami a törzs vonala előtt helyezkedik el, szemben a hagyományos guggolással, ahol vagy a gerinc vonalában, vagy a test vonala mögött van a terhelés.
A legtöbb izomrostot munkára kényszeríti a végrehajtás.
5. Sissy guggolás
Az állványt belépve a terembe egyből jobb oldalon találod. Az alsó lábszár rögzítésével a popsidat úgy tudod megdolgozni, amit szabad súlyos guggolással nem.
Fontos, hogy ne a törzsed-tested megfeszítésével állj fel, hanem kizárólag a popsi és a combizmok munkájával.
Ne feledd: jól guggolni nem könnyű, borzasztóan fontos megtanulni a jó technikát, máskülönben könnyen sérülés lehet a vége. Ám megéri a befektetett energia, hiszen hatékonyabb bármilyen divatos gyakorlatnál. Ha bizonytalan vagy, kérd személyi edző segítségét!